NADARJENI UČENCI
nadarjenost

Nadarjeni ali talentirani so otroci in mladostnii, ki so bodisi na predšolski stopnji, v osnovni ali srednji šoli pokazali visoke dosežke ali skrite potenciale na splošno intelektualnem, specifično akademskem (šolskem), ustvarjalnem, vodstvenem ali umetniškem področju.

Naše delo na področju dela z nadarjenimi otroki zajema:

• odkrivanje nadarjenih učencev (proces zajema evidentiranje, identifikacijo teh otrok in seznanitev in mnenje staršev),
  • spremljanje nadarjenih otrok,
  • organiziranje različnih diferenciranih oblik dela z nadarjenimi učenci v vsakdanjem vzgojno-izobraževalnem procesu,
  • tridnevni tabor za nadarjene.

Razlika med nadarjenimi in pridnimi otroki?

klik na spodnjo sliko:
RAZLIKA_MED_NADARJENIMI_IN_PRIDNIMI

Potrdilo

Nekatere srednje šole zahtevajo ob vpisu potrdilo učenca o področju prepoznane nadarejnosti. Obrazec učenec sam izpolni, nato ga prinese v svetovalno službo (Snežani Jeras), ki potrdi verodostojnost poročila.

obrazec – poročilo učenca o področjih prepoznane nadarjenosti, dejavnostih ter dosežkih v osnovni