Tudi letos si bodo otroci lahko izmenjali igrače in knjige, ki so jih prerasli in jih več ne potrebujejo. Prinesejo naj jih v šolsko knjižnico do četrtka, 15. 12. 2022.

Igrače naj bodo čiste, lepo ohranjene in brez poškodb ter manjkajočih delov. Knjige naj bodo aktualne in take, ki jih otroci radi berejo.

V tednu od 19. 12. do 23. 12. bodo učenci od 1. do 5. razreda prišli v knjižnico v sklopu kulturnega dne ali pouka, kjer si bodo lahko vzeli igračo po želji.

Dogodek prispeva k enemu ključnih vidikov ponovne uporabe in trajnostnega razvoja, da se predmete, ki jih ne potrebujemo več, a so še vedno uporabni, ne zavrže, pač pa se jih da naprej v obtok in se jim s tem podaljša življenjsko dobo. Tako tudi z odpadki ne obremenjujemo okolja.

Že vnaprej hvala vsem sodelujočim.