Kolesarski izpit je sestavljen iz teoretičnega in praktičnega dela. Na teoretični del se pripravljamo skozi celo leto in sedaj prihaja čas, ko bodo svoje znanje uporabili in uspešno opravili kolesarski izpit.

Teoretičen del izpita bodo učenci opravljali preko računalnika. Pisali bodo v računalniški učilnici, zato se je potrebno prijaviti in registrirati na spletni strani podpora.sio.si/kolesar.

Navodila za prijavo so priložena na spletni strani šole, pod rubriko Kolesarski izpit.
Teoretičen del izpita ima učenec v enem šolskem letu možnost opravljati 3- krat. Kdor izpita ne opravi v 1. roku, ga ima možnost opravljati še v 2. in 3.roku.

Datumi teoretičnega dela so:

1. Izpitni rok bo v četrtek, 2. 6. 2022, (PREDURA), v računalniški učilnici.
  2. Izpitni rok bo v torek, 7. 6. 2022, (PREDURA), v računalniški učilnici.
  3. Izpitni rok bo v četrtek, 16. 6. 2022, (PREDURA), v računalniški učilnici.

Priprave na praktično vožnjo (poligon) bomo imeli na šolskem igrišču nad dvorano :

• četrtek, 26. 5. – od 14.00 do 16. 00.
  • četrtek, 2. 6. – od 14.00 do 16. 00.

Kolesa pripeljete pred poukom v šolo in jih zaklenjene pustite ob stranskem vhodu v šolo (vhod v tajništvo, na strani gradbišča).
NE POZABITE NA ČELADE!

KOLESARSKI IZPITI – PRAKTIČNA VOŽNJA
Četrtek, 9. 6. 2022. Izpit se izvaja v okviru dneva dejavnosti – tehniški dan in bo potekal v dopoldanskem času. Natančen potek izpita prejmete v tednu pred izpitom,
ko boste morali izpolniti tudi izjavo, s katero boste dali dovoljenje, da vaš otrok opravlja praktično vožnjo na cesti.

Lep pozdrav.

Mentorica kolesarskega krožka