Zaradi zaznanih kršitev v zadnjem obdobju ponovno povzemamo nekaj pravil, ki se jim morajo držati učenci na šolskem prevozu ali na občasnih prevozih z avtobusom.

Vsi učenci morajo biti pripeti z varnostnimi pasovi. To je zakonsko določeno in velja za vse prevoze otrok, tudi na šolskem avtobusu. Med vožnjo ne smejo odpenjati varnostnih pasov, ne smejo vstajati s svojih sedežev in se sprehajati po avtobusu, ne smejo motiti voznika pri vožnji.

V času prevoza šolske torbe ne smejo biti na hrbtu. Lahko jih položijo na kolena ali pod noge.

Dosledno morajo upoštevati navodila voznika, spremljevalcev.

Učenci vozači morajo na šolski prevoz počakati na šolskih površinah in ne smejo zapuščati le-teh. Če v času čakanja na prevoz učenec gre v npr. v trgovino, zgubi pravico do šolskega prevoza za tisti dan. Če se bo prekršek ponovil, bomo poklicali starše in učenca na razgovor.

Samo z upoštevanjem vseh pravil bomo lahko v čim večji možni meri zagotavljali varnost učencev vključenih v šolski prevoz.

Hvala za razumevanje.