Otroci si bodo izmenjali otroške igrače, družabne igre in knjige ipd. Če imate doma igrače, ki jih je vaš otrok že prerasel, jih otrok lahko prinese v šolsko knjižnico.

Igrače in knjige, ki jih otrok več ne potrebuje, naj prinese v šolsko knjižnico do srede, 15. 12.  Naj bodo čiste, lepo ohranjene, brez poškodb in manjkajočih delov. Knjige naj bodo aktualne in take, ki jih otroci radi berejo.

Igrače bodo vsaj pet dni v karanteni v knjižnici do ponovne uporabe.

V tednu od 20. 12. do 24. 12. bodo učenci 1. do 4. razreda prišli v knjižnico v sklopu kulturnega dne ali pouka, kjer si bodo lahko vzeli igračo po želji.

Na dogodku bodo otroci lahko sledili enemu ključnih vodil ponovne uporabe in trajnostnega razvoja, da predmete, ki jih ne potrebujemo več in so še vedno uporabni, ne zavržemo, ampak jih podamo naprej v obtok in jim tako podaljšamo življenjsko dobo.

Že vnaprej hvala vsem sodelujočim.

Snežana Jeras, knjižničarka