Šole smo pretekli teden od ministrstva dobile dopis, da bo na šolah za šestošolce in devetošolce potekalo e-testiranje nacionalnih preizkusov znanj (NPZ), s katerim želijo ugotoviti, ali bo računalniški sistem zadosti zmogljiv za tolikšno število učencev iz vse Slovenije. Dejanski NPZ-ji se bodo sicer tudi letos izvajali v mesecu maju. Včeraj pa je bilo domenjeno, da bodo v klasični, papirni obliki izvedeni tudi letos.

Kljub temu bomo v naslednjem tednu za šestošolce in devetošolce izvedli e-testiranje, ki pa ne bo vplivalo na oceno pri predmetih.

Ker imamo na voljo samo 12 računalnikov, bodo oddelki razdeljeni v dve skupini.

Testiranje za 9. a in b razred bo potekalo na šoli v torek, 23. 3. 2021, za 6. a in b razred pa v četrtek, 25. 3. 2021.

E- testi bodo sestavljeni iz vseh treh predmetov, dolgi pa skupno 45 minut.

Če učenec ne bo zmogel končati testa v šoli, bo lahko isti dan tudi doma v popoldanskem času dostopal do testa prek uporabniškega imena in gesla, ki ga bo dobil v šoli.

V petek, 19. 3., bodo predstavniki ministrstva na tiskovni konferenci za javnost predstavili informacije o izvedbi nacionalnih preizkusov znanja v šolskem letu 2020/21.

Vlasta Baraga,                                                                                Snežana Jeras,

ravnateljica                                                                                      svetovalna delavka