Spoštovani starši.

Tudi letos bo v Kopru potekal že tradicionalni, 19. kmetijski sejem, Dnevi kmetijstva slovenske Istre 2023.

Dogodek se bo odvijal 7. in 8. oktobra 2023 med 9:00 in 19:00 uro na Ukmarjevem trgu v Kopru. Obisk dogodka in vse spremljajoče aktivnosti bodo za obiskovalce brezplačne.

Dnevi kmetijstva slovenske Istre so dvodnevno doživetje za vso družino. Na voljo bo bogata ponudba domačih kmetijskih pridelkov in izdelkov lokalnih in drugih kmetijskih ponudnikov. Ob spremljavi pestrega kulturnega programa in glasbene spremljave bo mogoče istrske dobrote tudi okušati. Za otroke in večno mlade bodo na voljo gledališke predstave in ustvarjalne delavnice, ne bo manjkal niti manjši živalski vrt domačih živali.

V sodelovanju z Agrario Koper bo za učence osnovnih šol potekal likovni natečaj na temo Sveža in zdrava zelenjava, pri čemer bodo lahko otroci na to temo izrazili svoj umetniški potencial. Deset najlepših izdelkov bo po mnenju Agrariine komisije nagrajenih, predvidoma v nedeljo ob 12. uri. Sodelovanje bo mogoče v soboto od 9h do 16h in v nedeljo od 9h do 11h.

Vljudno vabljeni.

Urad za gospodarstvo, kmetijstvo in razvoj MOK