Spoštovani starši/skrbniki,

Na Osnovni šoli Oskarja Kovačica Škofije zagotavljamo varno učno okolje s pravili šolskega reda, vzgojnim načrtom in s preventivnim vzgojnim delovanjem strokovnih delavcev šole in vrtca, učencev in vas, staršev. V letošnjem šolskem letu smo v lastni režiji ter ob sodelovanju z drugimi strokovnjaki in strokovnimi institucijami izpeljali različne preventivne delavnice in učne ure. V petek, 21. aprila, smo v sklopu projekta Reboot v sodelovanju z Znanstveno raziskovalnim centrom Koper, organizirali Festival dobrega počutja.

Danes, v petek 12. 5. 2023, smo v skladu s smernicami Ministrstva za vzgojo in izobraževanje, nekaj učnega procesa namenili kulturi nenasilja in strpnosti. V skladu z že predhodno izvedenimi aktivnosti v posameznih oddelkih in ob upoštevanju razvojne stopnje otrok, smo načrtovali in izpeljali delavnice:

• za učence 1. triletja: roža prijateljstva, osnovno znanje o medvrstniškem nasilju – čustva, pesem o prijateljstvu.
  • za učence 2. triletja: delavnica o odgovornosti za vedenje, spletnemu nasilju, Tom potuje, ne-nasilje.
  • za učence 3. triletja: delavnica o strpnosti, ustrahovanju, obrekovanju, soočanju s stresom.

Na spodnji povezavi sta  gradivi, ki sta ju za namen preventivnega delovanja pripravila Ministrstvo za zdravje in Ministrstvo za notranje zadeve.

Proti izsiljevanju (pdf dokument)

Kako govoriti z otroki o dogodkih, kot je streljanje v šoli (pdf dokument)

S spoštljivimi pozdravi,

Eneja Baloh