Spoštovani starši!

Objavljamo najnovejšo okrožnico Ministrstva za izobraževanje, kjer so zapisane bistvene spremembe odloka ter protokol izvajanja samotestiranja v šoli.

Učenec, ki je na samotestiranju v šoli ali doma pozitiven, gre na uradno točko, kjer bodo naredili test HAG. Dokler ne dobi izvida HAG testa, se izogiba stikom z drugimi (samoizolacija).

Če je test HAG pozitiven, učenec ostane doma in pokličete svojega zdravnika za nadaljnje napotke.

Rezultat testa obvezno takoj sporočite razredniku preko easistenta.

Informacijo bo razrednik posredoval ravnateljici in pomočnici ravnateljice.

Odjavo šolske prehrane še vedno sporočate v tajništvo šole do 8. ure zjutraj po  tel. 05 6626580 ali 040 567775 ali na elektronski naslov

o-okskofije.kp@guest.arnes.si

V primeru, da je otrok na HAG negativen in ima bolezenske znake, ki trajajo več kot 72 ur od odvzema brisa, se mora učenec ponovno udeležiti HAG testiranja pri zunanjem izvajalcu. V tem času ostaja doma.

Podrobnosti si lahko preberete v naslednjih prilogah:

13690_Spremembe_odloka_1_2_2022

13691_Protokol_samotestiranja_dopolnitev