Dragi starši učencev od 1. do 4. razreda!

V tednu od 5. 10. do 9. 10. 2020 bomo izvajali projekt  TRAJNOSTNA MOBILNOST –  GREMO PEŠ!

Z aktivnostjo Gremo peš želimo prispevati k spreminjanju potovalnih navad na poti v šolo in domov. S tem bi radi zmanjšali motorni promet in onesnaževanje zraka v okolici osnovnih šol, izboljšali prometno varnost ter spodbujali gibanje in krepili zdravje otrok. Aktivnost na zanimiv, zabaven in igriv način vpelje elemente trajnostne mobilnosti v vsakodnevne potovalne navade učencev in jih vzgaja o pomenu le-te.

Namen aktivnosti »Gremo peš s kokoško Rozi« je spodbuditi osnovnošolce, da v šolo prihajajo na trajnostni način: PEŠ, S KOLESOM, S SKIROJI, S ŠOLSKIM PREVOZOM. Med naštetimi želimo najbolj spodbujati pešačenje.

Kdor ima možnost, naj naslednji teden v šolo prihaja na trajnostni način.

KJER JE VOLJA, TAM JE POT.

Učiteljica Sandra Grbec