Za učence 6., 7. in 9. razreda bo v petek, 27.9., organiziran športni dan POHOD do Kopra. Športni dan bo okoljsko obarvan, saj se bomo na koncu pohoda od 11.55 do 13h v Kopru v Taverni udeležili Podnebnega shoda, ki ga organizirajo Mladi za podnebno pravičnost. Shod bo na isti dan potekala v več kot 170 državah po celem svetu, na pobude 16-letne okoljske aktivistke Grete Thunberg s Švedske. Z udeležbo naših učencev na shodu želimo spodbuditi zavedanje o problematiki podnebnih sprememb in o nujnosti ukrepov za zmanjšanje izpustov ogljikovega dioksida in drugih toplogrednih plinov.

Učenci pridete v šolo ob 8.20, sledi prevzem malice v jedilnici in nato zbor pred šolo po razredih. Bodite primerno športno oblečeni in obuti, v nahrbtniku imejte dovolj vode in kakšen priboljšek. Ne pozabite vzeti s seboj transparentov.

V času shoda v Taverni se  bomo držali nekje na robu skupaj z učitelji po razredih. Prosto sprehajanje naokoli ni dovoljeno.

Povratek v šolo z avtobusom je predviden okoli 13.30. Sledi kosilo in prevoz domov.

Učiteljici Meta Pikl in Tamara Čelhar