V ponedeljek, 6. maja, bo v sodelovanju s CŠOD za učence 9-ih razredov organiziran naravoslovni dan Dimnice. Učenci bodo spoznali značilnosti kraškega površja, ranljivost kraških vodonosnikov, značilne jamske oblike, življenje v jami. Poleg tega si bodo ogledali cerkev v Slivju, poznano po freskah in križevem potu s tematiko fašističnega nasilja.

Obvezna je pohodna oprema primerna vremenu, za jamo tudi topla oblačila svetilka, svinčnik. Zbor ob 8.15 v jedilnici, vrnitev okrog 13-ih. Malico dobijo v šoli.

Stroške prevoza, ter 1,5 eura za CŠOD, ter 3 eure za vstopnino v jamo Dimnice bomo obračunali na položnici.

Dejavnosti bo vodil vodnik centra za šolske in obšolske dejavnosti, spremljevalec bo g. Miran Bavčar.