Razstava POT KNJIGE, od avtorja do bralca, je prikaz procesa nastanka knjige. Kratka zgodba, zapisana v stripu, avtorja Žige X. Gombača z ilustracijami Davida Krančana nas popelje v svet knjige z glavnim junakom, simpatičnim knjižnim moljem.

Javna agencija za knjigo RS (JAK) je v sodelovanju z Bralnim društvom Slovenije (BDS) zasnovala brošuro in plakate, ki nas vodijo po POTI KNJIGE in posameznih tematskih sklopih:

• ROJSTVO KNJIGE – predstavitev avtorja, založbe, tiska, e-knjige,
  • KNJIGA SREČA BRALCA – predstavitev knjigarne in knjižnice,
  • ZALJUBIMO SE V KNJIGE – predstavitev orodja za promocijo knjige bralcu; promocija knjige in z njo povezane dejavnosti, nagrade, projekti,
  • V OBJEMU BESED – srečanje bralca z ustvarjalci knjige oz. naš junak knjižni molj najde svoj dom.

Razstava POT KNJIGE, ki je pripravljena na plakatih, potuje po Sloveniji in je dostopna šolam, knjižnicam in drugim zainteresiranim ustanovam.

Razstava bo odprta ob dnevu knjig za otroke (2. april) od 3. 4. do 13. 4. na naši šoli v prostorih knjižnice.  Učenci si bodo razstavo ogledali v sklopu pouka. Vabljeni na ogled.

Snežana Jeras, knjižničarka