Letošnji Zborovski BUM 2017 se bo odvijal v torek, 13. 6. 2017, ob 17. uri na stadionu Ljudski vrt v Mariboru. Ob spremljavi simfoničnega orkestra SNG Maribor, pod taktirko dirigenta Simona Krečiča, bo pelo okoli 5.500 mladinskih šolskih pevskih zborov iz 183-ih osnovnih šol.

Dogodek bo mogoče brezplačno spremljati v živo na tribunah stadiona ali preko neposrednega radijskega prenosa na 1. Programu Radia Slovenija, Radia Maribor ali Radia Koper. Prireditev bo posnela RTV SLO ter ga predvajala na 1. Programu Televizije Slovenije na državni praznik, dne 25. 6. 2017.

Na dogodek se bodo pevke šolske vokalne skupine in pevskega zbora ter učenke izbirnega predmeta Glasbeni projekt odpeljale z avtobusom ob 8.30. Predviden povratek nazaj domov je ob 20. uri. Pevci naj imajo s seboj liter vode v plastenki, udobna oblačila, pokrivalo in sončno kremo, popoldansko malico.

Dodatne skupne vaje pevk bodo v ponedeljek 6. šolsko uro ter popoldan od 16. – 18. ure.

Valentina Baričič, zborovokinja