Šolska knjižnica

URNIK KNJIŽNICE

Izposoja za vse učence:

- od torka do četrtka od 7.45 do 8.20;
- ponedeljek in petek med malico;
- od ponedeljka do petka od 12.45 do 14.20.

V dogovoru z učiteljem lahko poteka izposoja tudi v vmesnem času, ko je knjižničarka v knjižnici.

Prvi razred ima izposojo ob petkih ob 12.00.
Učenci, ki knjigo preberejo prej, si lahko izposodijo novo tudi po zgornjem razporedu za vse učence.

Šolska knjižnica je informacijsko in kulturno središče šole. Uporabniki šolske knjižnice so vsi učenci in delavci šole ter vrtca. Možnost izposoje nudimo tudi staršem v čas obratovanja knjižnice. Učenci si lahko izposodijo knjige za domače branje, bralno značko, pa tudi veliko zanimivega branja za razvedrilo in prosti čas. Uporabniki lahko izbirajo med leposlovnimi deli, strokovno literaturo, leksikoni, atlasi in periodiko. V šolski knjižnici je omogočeno izposojanje gradiva, ki ga ima uporabnik doma 14 dni. Če gradivo ni rezervirano, lahko uporabnik podaljša čas izposoje.

Pravilnik šolske knjižnice

Dokument o nabavni politiki knjižnega gradiva (posodobljeno avgust 2023)

Rezultati ankete o knjižnici

Šolska knjižničarka: ga. Snežana Jeras