V torek, 6. 6. 2023,  je na osnovni šoli Oskarja Kovačiča Škofije potekala izmenjevalnica oblačil, obutve, knjig in igrač. Odvijala se je na temo ekološkega ozaveščanja v okviru programa Ekošole. Z menjavo predmetov namreč tem podaljšujemo rok trajanja, razvijamo trajnostno, ekološko in solidarnostno ravnanje ter okolju prijazno in brezplačno nakupujemo.

Učenci so lahko po pouku, od 13. 45 do 16. 00,  izmenjevali svoja oblačila, obutev, lahko so prinesli svoje igrače, knjige, CD – je … Ker je bilo zanimanje zelo veliko, so izmenjevalnico podaljšali še za en dan. Organizatorke izmenjevalnice so bile: učiteljica Tamara Čelhar, učiteljica Ksenija Hrvatin Ratoša in knjižničarka Snežana Jeras. Zelo aktivni so bili tudi učenci eko krožka in učenci izbirnega predmeta vezenje. Sodelovale so tudi učenke 6. razreda. Učiteljice so omenile, da nameravajo v naslednjem šolskem letu izvesti dve menjalnici in sicer v okviru Tedna otroka in Dneva Zemlje. Nas novinarje je še posebej razveselilo to, da so bili vsi učenci navdušeni, tako tisti, ki so stali za pultom kot tisti, ki so prišli na izmenjevalnico.

Naj bo čim več takšnih dogodkov.

Učenci izbirnega predmeta Šolsko Novinarstvo